15.10.2018 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Vücut Güzelliği İçin Faydalı Hareketler

Vücut Güzelliği İçin Faydalı Hareketler

Faydalı hareketler vücut hatalarını önler, vücudun çeşitli dokularına, organlarına kuvvet kazandırır, kasların çalışmasını, düzeni, elastikiyetini verir. Kemikle­ri sıkı tutar. Kasların iyi çalışması neticesi solunum çapı genişler, kan dolaşımı artar. Dolayısıyla hareketler esna­sında kalp atışının artması normaldir. Zira, bu hal, vücu­dun kan dolaşımı bakımından önemlidir. Normal olarak 1.500 2.000 kalori harcayan bir insan, bu faydalı hare­ketlerden sonra 5.000 10.000 kalori harcar. Bu kalori harcama neticesi vücuttaki yağlar erir ve arzu ettiğimiz kiloyu muhafaza etmiş olursunuz. Bu hareketlerde ilk gö­zetilecek nokta bunların yorucu olmamasıdır.

Biz burada sizlere daha ziyade vücudunuzun inceliğini. güzelliğini temin eden, koruyan, vücuttaki fazla yağ­ları eriten, beli. kalçayı, bacakları, kollan incelten, göğüs güzelliğini temin eden (söğüş geliştirilen, toplayan, sertleştiren) faydalı hareketlere yer vereceğiz.

 — Karındaki yağların erimesini sağlayan karın ve bacak kaslarını çalıştıran birkaç hareket:

A)   — Resim A-B de  görüldüğü gibi yere sırt üstü yatınız fakat burada en önemli  olan  nokta yere uzandığınızda  bel boşluğu olmayacak bir şekilde sırtımız yere tam ve iyice yapıştırılmalıdır. Bir diğer önemli olan  husu ise başımızı öne doğru eğmeden vücudu yukarı doğru kaldırmaktır. Nedeni ise vücudu yukarı doğru kaldırarak karın kaslarını sıkıştırmaktır.

B)   — Sırt üstü yatınız,    kollan iki yana biraz açık olarak serbestçe bırakınız. Bacaklarınızı  bitişik ve gergin tutup yukarı doğru kaldırınız. Karın  hizasında dizlerinizi büküp bacaklarınızı iyice karnınıza doğru çekiniz.

C) — Sırtınız dik olarak yere oturunuz. Kollarınızı yukarı kaldırınız. Sonra yavaş yavaş başınız yere değinceye kadar arkaya doğru yatınız. Tekrar dizleri bükmeden yine bütün kuvveti karın adalesinden alarak doğrulunuz ve elleriniz, ayak parmaklarınızın ucuna değinceye kadar öne yatınız. Bu hareketleri 10 defa nefes alıp vererek tekrar ediniz.

 

Bu hareketler 20 dakikanızı bile almayacaktır, faydasını görmek için her gün düzenli olarak yapmak gereklidir.Birde yürüyüş yapma imkanınız varsa her gün en az 3 km yürümeye çalışın. Güzelliğinize güzellik katacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Güzellik, Sağlık
Uyku Bozuklukları

Uyku Bozuklukları Uyku, vücudun yenilenmesini, dinlenmesini ve kendini tamir etmesini sağlar. Uykuya dalmakta güçlük çekmek ya da çok erken uyanmak...

Kapat