15.10.2018 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

4,5G Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

4,5G Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

Tüm dünyanın merak ettiği, artık daha hızlı internete kavuşma arzusu ve hızlanan internet ile zamandan tasarruf etmek 4,5G ile artık mümkün. Öncelikle 4,5G’den biraz bahsedelim. Mobil sektörde artık 4. nesil kablosuz internet ve telefon teknolojisidir. İlk çıkış noktası, 2007 yılında Güney Kore’dir. Bu 10 yıl içerisinde bu teknoloji büyük bir atılım gösterdi ve şuan yaklaşık 50 ülkede 4,5G teknolojisi kullanılıyor.i-8

4,5G ile gelecek olan birkaç yenilik iyileştirme söz konusudur. İnsanların en çok yakındığı konulardan biri kapsama alanı sorunu. 3G’de görülen kapsama alanının 4,5G’de artması bekleniyor. Kullanıcıların bir diğer sorun yaşadıkları konu ise internet bağlantı hızı. Neyse ki 4,5G bize 10 kat daha hızlı bir bağlantı hızı sunuyor.

3G teknolojisinin bir üst kademesi olan 4,5G ile birlikte akıllı telefonlar artan bağlantı ve internet hızı sayesinde indirmek istedikleri verilerde gözle görülür bir hız artışı söz konusu. 4,5G hızını size bir örnekle açıklamak gerekirse 3G’ye sahip mobil cihazınızla bir oyun indirmek isterseniz bu ortalama 3 dakikanızı alacaktır. Ancak 4,5G’ye sahip bir mobil cihaz ile bu oyunu indirmek isterseniz bu süre inanılmaz derecede düşüyor ve 25 saniyede bu oyunu indirebiliyorsunuz.

Bu durum müzikler için de geçerlidir. 3G uyumlu mobil cihazda müzik indirmek isterseniz bu süre 10 saniyedir ancak 4,5G uyumlu bir cihazda bu süre 1 saniye gibi çok kısa sürede tamamlanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Teknoloji
Telefonunuz 4.5 g ye uyumlu mu ?

4.5G'ye geçişe ramak kaldı peki ya  Telefonunuz 4.5 g ye uyumlu mu ? - Mobil internet hızınız 15 kat daha...

Kapat