28.06.2018 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Zırnık Hamam Otu

Zırnık Hamam Otu

İstenmeyen tüy sorunu birçok kadının ortak sorunudur. Her kadın mutlaka tüysüz bir vücuda sahip olmak ister ve çok uzun yıllardan beri çok çeşitli yöntemlere başvurmuşlardır.
Kısa sürede işlemin bitmesi ve cilt tahrişlerinin en az seviyede olması ise kadınların en çok aradıgı özelliklerdendir.

Çok eski çağlardan kullanılmaya başlayan Hamam otu yani diğer ismi ile zırnık aslında görünmeyen bir tehlike saçmaktadır bayanlar için.
Günümüzde çok sık kullanılmasa da kadınlar bu bitki sayesinde istenmeyen tüylerinden kurtulmaya zaman zaman devam etmektedir.

Peki ya nedir bu otun tehlikeleri?

Hamam otu hakkında bilinmesi gereken en önemli nokta, bu maddenin aslında tamamen doğal olmamasıdır. Kimyasal bir bileşiktir. Bu birçok kadın tarafından bilinmemektedir.
Hamam otu içeriği arsenik ve kükürtten oluşmaktadır. Bu tehlikeli kimyasallar tüyleri zirnik-otu
eriterek yok ederler. Bu kimyasal tepkime anlık olarak tüylerden kurtulmamıza yardımcı olsa da uzun süreli kullanımında cildimizde tahribata neden olur.
Yanlış kullanımında ise tehlike daha ciddi boyutlara ulaşır. Uzun süre ciltte tutulan hamam otu ciddi cilt yanıklarına, egzama gibi cilt hastalıklarına sebep olabilir. Pürüzsüz bir cilt isterken sonuç ciddi lekelere sahip olmamızla sonuçlanabilir.
Ayrıca hamam otu kullanımı asla uzun süreli bir pürüzsüzlük sağlamaz. Çok kısa sürede tüylerimiz tekrar çıkar ve bu da Hamam otu bileşkeni olan kimyasallara daha sık maruz kalmamız anlamına gelir.
Kayıtlara geçmiş birçok hamam otu zehirlenmesi vakası da mevcuttur.
Sadece deri problemi ve deri yolu ile zehirlenmelere değil solunum yolu ile zehirlenmelere de yol açabilir.
Oksijeni az kapalı alanlarda hamama otu uygulamasında, bu bileşiklerin solunmasından kaynaklı zehirlenme yaşayabiliriz.
Zehirlenme belirtileri, baş dönmesi , kusma ve aşırı bir sarımsak kokusu duyma ve dilde sarımsak yemişlik hissiyatı duyulur. Bu belirtilerin ciddiye alınmaması ve geç müdahale durumlarında zehirlenme vakası ölümle sonuçlanabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. iclal dedi ki:

    Suan bende oyleyim ama bir gun oldu sureli ne yapmaliyim

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Kadınca, Sağlık
Cilt Sıkılaştırma

  Cilt Sıkılaştırma Herkes güzel bir vücuda sahip olmak ister ve bunun için de zayıf, fit bir vücuda sahip olmanın yanında...

Kapat