13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Tırnak Kırılmasını Önlemek İçin Çözüm Önerileri

Tırnak Kırılmasını Önlemek İçin Çözüm Önerileri

Tırnaklar ile ilgili gözlerin gördüğünün dışında daha pek çok bilinmesi gereken husus vardır. Şimdi sizlere bu konuyla bazı bilgiler sunmak istiyoruz.

Tırnak Kırılmasına Sebebiyet Veren UnsurlarTırnak Kırılması

Demir Eksikliği

Yapısı gereği sanki bir kaşığın iç yüzeyine benzetmekte olan tırnaklar kansızlık ya da demir eksikliği sonucu ortaya çıkmış olan bir durum olabilir. Demir tüm vücudun ve dolayısıyla tırnaklarında gereksinim duyduğu hemoglobin adlı bir bileşenin oluşumunda rol oynayan önemli bir mineraldir. Tırnakların sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için demire ihtiyaç vardır.

Eğer tırnaklarınızın içerisinde göçükler yer alıyorsa bir doktora giderek kan testi yaptırmanızda fayda var.

Aşırı Derecede Bilgisayar veya Telefonda Yazı Yazmak

İşiniz gereği ya da ihtiyacınız olmasa dahi sürekli olarak bilgisayarda ya da telefonda yazı yazıyor iseniz bunun neticesi olarak tırnak sağlığınıza olumsuz yönde etki etmiş olacaksınız. Tabiki de işiniz gereği böyle bir duruma maruz kalıyor olabilirsiniz. Bu nokta da yapmanız gereken en uygun şey ara sıra parmak egzersizleri uygulamak ve hem ellerinizi hem de bedeninizi dinlendirmek.

Ojeyi Tırnaklarda Uzun Süre Bırakmak

Bütün ojeler içerisinde barındırmakta olduğu bileşenler ile tırnak tabanında yer almakta olan nemi emmektedir.  Bu neden ötürü tırnaklar zayıflamakta ve kırılma gibi bazı problemlere yol açmaktadır. Bu yüzden sürdüğünüz ojeleri mümkün olan en kısa zaman içerisinde tırnaklarınızdan arındırmanızda fayda var.

Gerekli Vitaminleri Yeteri Kadar Almamak

Saç, cilt, tırnak ve genel sağlığınız için gerekli olan vitaminleri düzenli ve bilinçli bir şekilde temin etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Örneğin her gün düzenli bir şekilde 2.5 mg biotin (bir B Vitamini türü)  alımının tırnaklar güçlendirme konusunda katkı sağladığı ve yaklaşık 7-8 ay içerisinde tırnak kırılmalarını ortadan kaldırdığı belirlenmiştir. Tabiki de bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Güzellik, Sağlık
Mezuniyet Gecesi Saç ve Makyaj Tavsiyeleri

Mezuniyet Gecesi Saç ve Makyaj Tavsiyeleri Mezuniyet gecesi yaklaşıyor ve hala nasıl bir hazırlık yapmanız gerektiği konusunda kararsız iseniz yazımızı...

Kapat