27.11.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Sıkı Bacaklar

Sıkı Bacaklar

Gün içerisinde her türlü harekete maruz kalan bacaklarınız bazen istisnai bir dönem geçirir. Bu dönemler kilo alıp verdiğiniz dönemler ve ya çok fazla hareketsiz kaldığınız dönemlerdir. Bacaklarınız bu etkilere maruz kaldığında değişiklikler gösterebilir. Bacaklarınızda sarkmalar meydana gelebilir. Spor yaparak ve ya bir diyet uygulayarak bu sarkmalardan kurtulmaya çalışabilirsiniz. Bu yöntemlerin yanında ekstra yöntem olarak bitkisel yağlar ile yapılan bakımları uygulayabilirsiniz.i-15

Bacak sıkılaştırıcı yağlar ile birlikte daha sıkı, parlak ve en önemlisi pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz. Bitkisel yağları kullanacağınız dönemde spor da yaparak bacaklarınızın daha hızlı ve daha kısa bir sürede sıkılaştığını görebilirsiniz.

Bitkisel yağlarımıza geçelim. İlk yağımız Lavanta yağı. Hoş ve ferah kokusu ile adını duyuran Lavanta yağı, bacaklarınızda ki yağ hücrelerine etki eder. Yağ hücrelerini yakarak sıkı bir görünüm sergiler. Kayısının kendisi kadar çekirdeğinin yağının da yararlı etkileri kanıtlanmış bir gerçektir. Dengeli ve düzenli bir şekilde kullanıldığında bacaklarınızda ki değişimi göreceksiniz. İnsanlar genelde denize girerken yosun görmekten dahi korkar. Yosunlar dünya oksijeninin büyük bir kısmını karşılar. Aslında bu özelliği bile yeter ancak yosun yağı bacakların sıkılaşmasında etkili olduğu gibi selülit tedavisinde de kullanılır.

Diğer yağımız Kakao yağı. Kakao yağını biraz eritip bacaklarınıza masaj hareketleri ile sürüyorsunuz. Bu yöntemi haftada 3 kere uyguladığınız takdirde bacaklarınızda ki çatlamalar, selülit ve sarkmalardan kurtulabilirsiniz. Bacakları bir bayan için çok önemlidir. Özellikle yaz mevsiminde korkmadan cesur bir şekilde bikini giyip denize girmek ve ya güneşlenmek için bacaklarına gereken önemi vermek gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Kadınca, Sağlık
Mucize Meyve Elma

Mucize Meyve Elma Yapılan araştırmalar elmanın vücudumuzda neredeyse her türlü bölge ve her şeye yarar sağlamakta. Uzmanların yaptıkları araştırmalar ile...

Kapat