13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Selülitlerden Kurtulmanın Yolları

Selülitlerden  Kurtulmanın Yolları

Selülit pek çok bayanın karşılaştığı ve fazlaca huzursuz olduğu bir durumdur.  Portakal kabuğu şeklinde bir görünüm ortaya çıkmasına sebebiyet veren selülite karşı bilinçli olmakta fayda var.

Selülitin tanımını yapmak gerekirse bölgesel yağlanma tabirini kullanabiliriz. Selülit sonucu meydana gelen yağlanma ile bedenin herhangi bir yerinde meydana gelen yağlanma arasında bir farklılık yoktur. Bilindiği gibi vücudun herhangi bir bölgesinde ki yağlanmadan kurtulmak çok zordur. Bu yüzden piyasada satışa sunulan ve selülitlerden kurtarma vaadinde bulunan kremler maalesef ki etkili sonuçlar elde etme konusunda yetersizdir.

Selülit o bölgede bulunan kasların zayıflaması ve yıpranmasına bağlı olarak ortadan kalkması ile ortaya çıkmaktadır. Bu nedenden ötürü kaslara yönelik bir tedavi süreci izlemek en mantıklı olanıdır.

Selülit Konusunda Dikkat Etmeniz Gereken HususlarSelülitlerden  Kurtulmanın Yolları

Selüliterden Krem ve Losyonlar Yardımıyla Kurtulamazsınız

Selülitlerden kurtulmak için kullandığınız krem ve losyonları bir kenara bırakma vakti geldi. Krem ve losyonlar cildinizin daha sağlıklı olması katkı sağlar fakat selülit konusunda size yardımcı olamazlar.

Spa Terapileri ve Masajlar  Selülite Yarar Sağlamaz

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar ve anketler sonucunda spa ve masajların selülite direkt olarak katkı sağlamadığı ortaya çıkmıştır. Eğer spa ve masajları selülitler kurtulmak için kullanıyorsanız bu konu da ümitlenmeyin çünkü istediğiniz sonuçları elde etmeniz pek mümkün değil.

Selülit Genetik Bir Sorun Değildir, Kurtulmanız Mümkün

Selülit genetik bir sorun olmadığı için bu konu da çaba sarf etmeyip oluruna bırakıyorsanız büyük bir yanlış yapıyorsunuz demektir.  Selülitlerden kurtulmak adına çaba göstermelisiniz. Aksi takdir de selülitlerinizden kurtulup kurtulamayacağınızı hiç bir zaman öğrenemeyeceksiniz.

Selülitten Kurtulmak İçin Yaşı Problem Etmeyin

Selülitin sebebi kas olduğu için yaşınız kaç olursa olsun bu problemle baş edebilirsiniz. Selülitli kısımlara daha fazla yoğunlaşmalı ve kaslarınızı güçlendirmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede selülitlerle rahatlıkla baş edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Sağlık
Forangels Fitclub

Salonumuz 2015 yılında İstanbul Avcılar bölgesinde kurulmuş bayanlara özel butik bir spor salondur. Salonumuzda, KANGOO JUMPS: 45 dakika da 800...

Kapat