13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu

Evimize gelen davetli ya da davetsiz misafirleri ağırladığımız evimiz nadir kullanılan alanlarından bir tanesi olan salonlarımızı dekore ederken nasıl ve hangi yöntemlere başvurmalıyız. Ülkemizde salon dekorasyonu ne yazık ki televizyon konumuna göre yapılıyor. Bütün oturma gruplarından televizyon ekranlarını rahatlıkla görebilmek için standardize edilmiş diyebiliriz.

Country Salon Dekoru

Country Salon Dekoru

Evimize gelen misafir televizyon izlemek için değil sohbet etmek için geliyordur bizlerde salonumuzu düzenlerken televizyon kısmını geri planda bırakmalı oturma gruplarını kişilerin birbirlerini rahatlıkla görebileceği şekilde ayarlamalıyız. Işıklandırma sistemi gözü yormayacak şekilde gizlenmeli ya da direk insanların gözüne vuracak şekilde ayarlanmamalı avizeden ziyade daha çok spot ve led aydınlatma tercih etmelisiniz.

Salon dekorasyonunda ki en temel taşlardan bir tanesi de ferah bir ortamdır mümkün olduğunca birbirine karışan renkler seçmeli ve gözü yoracak şekilde koyu tonlar tercih etmemelisiniz. Salonumuz da kullandığımız orta sehpa işlevini tam anlamıyla yerin getirmeli üzerine dantel sermek yerine dekoratif malzemeler kullanmalısınız. Salonda güzel kokan bir çiçek odanın havasını değiştirecektir. Açık renkli boyalar tercih ederek odanın olduğundan daha ferah ve güzel görünmesini sağlamış olursunuz. Oturma gruplarının birbirine yakın olması diğer insanları rahatsız edebilir bu yüzden aralarında yeteri kadar mesafe bırakarak rahat hareket etmesini sağlamanızda fayda var.

Örnek Resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Dekorasyon
Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır Ev dekorasyonu son zamanlarda yaygın bir şekilde karşılaştığımız bir durum. Yeni yapılan evlerde ki görsel zarafet...

Kapat