27.11.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Sağlıklı Vücut İçin Neler Yapmalıyız

Sağlıklı Vücut

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte kadınlar fazla kilolarından kurtulmak istemeye başladı. Bu telaşa kapılan kadınlar diyete başlayabilir ve spor yapmaya başlayabilir. Ancak kadınların kendi başına yaptıkları diyet ve spor yöntemi tek bir bölgeye etki edebilir ve bu da pek verimli olmaz. Verim alınamadığı gibi uzun bir süre de alabilir. Bel bölgesi kadınların en çok sıkıntı çektiği bölgelerden biridir. Bel bölgesi kalınlığı ve göbek bölgeleri eritilmesi en zor bölgelerdendir. Bel bölgesine gereken önemi vermezsek ilerleyen yaşlarda kurtulmamız imkânsız hale gelen yağlar oluşabilir. Bu bölgeleri inceltmek istiyorsanız vereceğimiz önerileri dikkate almalısınız.

i-13Bel bölgenizi ince tutmak istiyorsanız beslenme şeklinize dikkat etmelisiniz. Özellikle uzak durmanız gereken 5 adet besin var. Bunlar herkesin her zaman söylediği şeker, bisküvi ve kurabiye, pasta kola ve kızartma çeşitleridir. Her ne kadar kızartma zararlı denilse de en azından ayda bir kere kızartma yiyebilirsiniz. Tüketeceğiniz besinler daha çok baklagiller olsun. Örnek verecek olursak fasulye ve mercimek en çok tavsiye edilen baklagillerdendir. Baklagillerin dışında meyve olarak vişne, çilek ve kiraz da meyveler arasından en çok rağbet gören meyvelerdir.

Yetişkin bir insanın gün içinde tüketmesi gereken su miktarı 3 ile 4 litre arasındadır. Eğer bu miktarı karşılayamıyorsanız buna çok önem vermelisiniz. Çünkü su, insan vücudunda ki ödemi ve yorgunluk hissi veren laktik asidi vücuttan uzaklaştırır.

Sadece yaz mevsiminde değil, her mevsimde korkmadan istediğiniz kıyafetleri giymek istiyorsanız bu önerileri dikkate almalısınız. Bir ömür boyu sağlıklı bir birey olmayı kim istemez. Düzenli spor ve diyet ile birlikte vücudumuzu her zaman dinç ve sağlıklı tutmalıyız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Güzellik, Kadınca
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

 Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Hiçbir etken kabul etmeyen göz altı morlukları herkeste meydana gelebilir. Göz altı morlukları bir çok...

Kapat