13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Sağlığınız İçin Düzenli Yürüyüşün Faydaları

Sağlığınız İçin Düzenli Yürüyüşün Faydalarıspazieren-gehen-c

Sağlıklı bir güne başlamak her insanı mutlu eder. Neden yürüyüşe gitmeliyim.Her gün yapılan düzenli yürüyüşün faydalarını merak ediyor musunuz ?

Örneğin, bir öğle yemeği molası sırasında yürümek , küçükte olsa sağlığınız için çok faydalı.Temiz hava ve siz.Bu yazımızda sizin için yürüş yapmanın güzel yönlerini sıralayacağız  emin olun okumaya değer..

İşte Düzenli Yürüyüşün Faydaları

… Stresinizi azaltır

Uzun bir gün , iş yükü ve stres. Öğle yemeği arasında yada molamızda böyle bir günde kısada olsa yürüyüşe çıkmak temiz hava almak ! Bu bizi sessiz yapar ve bizi kontrol altına alarak rahatlatır başımızı dinlendirir en önemlisi stresimizi azaltır rahatlatır..

… Kalbimizi Korur

Uzmanlara göre düzenli yürüyüş yapmak , kalp hastalığı riskini azaltır ve önemli ölçüde kan basıncı ve kolesterol seviyesini düşürür ve hatta çalışan insanlarda bu daha etkili olabilir.

… Konsantrasyonumuz Artar

Evde veya iş yerinde olsun beynimiz sürekli çeşitli kaynaklardan bir bilgi postu içindedir. Böyle zamanlarda yürüyüş yapmak özellikle yeşil alanlarda yürümek , sakinleştirici etkisinin yanında konsantrasyonumuzda artış gösterir ve yapacağımız işe dahada motive olmamızı sağlar. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır arada böyle yürüş molaları insana iyi gelir.

… Yaratıcılığımızı Arttırır Teşvik Eder

Yürüyüş yapmak beynimizi daha iyi kullanmamızı teşvik ettiği gibi , ruhumuzu da gençleştirir ve yaratıcılık için yer sağlar.

… Depresyonu (depresif ) Hareketlerimizi Azaltır

Küçük bir yürüyüş hareketi ile depresyon semptomları hafiflettiği uzmanlarca iyi bilinmektedir. Hatta iyi bir arkadaş ile yürümek, mutluluk hormonlarınızı arttırır sizin huzur dolu bir gün geçirmenize sebep olur .

… Vücudunuzu Güçlendir

Ilımlı bir hızda düzenli yürüyüşler sadece ruhunuzu rahatlatmanın yanı sıra kasları güçlendirir , kilonuzu korur.

… İlişkileri Güçlendirir

Telefon , tablet , bilgisayar günlük yaşamı belirleyen, teknoloji ürünleri kişisel ilişkileri sık sık yol kenarına iter. Oysa partneriniz ile birlikte yürüyüşe zaman ayırdığınız zaman hem yürüyüş hemde konuşmaya odaklanmak ilişkinizi güçlendirir. Bu aynı zamanda ebeveynler ve çocuklar ya da arkadaşlar için de geçerlidir.

… Yüzünüze Canlılık Sağlar

Tempolu bir yürüyüş yüzüne renk getirir. Yani, hareket cildi yumuşak ve esnek hale endojen yağ üretimini uyararak oksijen ve kan akımını arttırır böylelikle cildinize canlılık sağlar.

… Uykunuzu Rahatladır

Özellikle her sabah yürüyüşe çıkmak vücudun dengesini düzene sokar. Ve bir sonraki sabah yürüyüşünüz için size rahat bir uyku sağlar

Sağlığınız için yürüyün mutlu kalın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Sağlık, Yaşam
Kas Ağrıları İçin Ne İyi Gelir

Kas Ağrıları İçin Ne İyi Gelir Uzun bir aradan sonra nihayet spora tekrar başladınız. Ama ağrıyan kaslar ertesi gün size...

Kapat