08.12.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Saç Kestirmek Saçı Güçlendirir Mi ?

Saç Kestirmek Saçı Güçlendirir Mi ?

Özellikle bayanların pek çoğu uzun saçlara sahip olmak ister. Uzun saçların hem daha güzel hem de daha çekici bir yanının olduğu düşünülür. Bu neden ötürü de çeşitli saç bakım maskeleri ve yağları ile hızlı bir şekilde saç uzatmanın yolları aranmaktadır. Böyle bir durumda akla saç kestirmenin; saçın uzamasına, gür bir hal almasına ya da güçlenmesine karşı bir etkisinin olup olmadığı gelir. İşte bizler de bu yazımızda sizlerin bu gibi sorularına cevap vermek istiyoruz.

Saç Kestirmek Saçı Gürleştirir Mi ?sac-kestirmek

Çoğu kişi saçı kestirmenin saçı gürleştirdiği gibi inanış içerisindedir. Fakat bu inanış gerçek değildir. Çünkü gürlük genetik bir faktördür ve hormonsal durumlara göre farklılık göstermektedir. Bu neden ötürü saçı kestirmenin saçı gürleştirdiği konusunda inanç yanlıştır ve sırf bu yüzden saçınızı kestirmeniz istediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olmayacaktır.

Saçı Kestirmek Saçı Uzatır Mı ?

Uzun saçlara sahip olmak adına öncelikle saçı kestirip daha hızlı bir şekilde uzayacağını düşünmek yanlış bir kanıdır. Yapılan anket ve araştırmalar sonucunda saçı kestirmenin saçı uzatmaya yardımcı olmadığı ortaya çıkmıştır.

Evet saçı kestirmek saçın gürleşmesine ve uzamasına katkı sağlamıyor ama bu hiçbir yaranın olmadığı anlamına gelmez. Yıl içerisinde belli dönemlerde kırıklardan arındırılan saçlar yardımı ile saç köklerinin daha fazla hava aldığı ve bu sayede normalden daha sağlıklı bir hal aldığı bilinmektedir.

Saçınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak adına saçlarınızı kestirmekten ziyade kullandığınız şampuan, beslenme biçimi, düzenli ve stresten uzak bir yaşam gibi unsurlara dikkat etmenizi önermekteyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Güzellik, Saç Bakımı, Sağlık
Tırnak Kırılmasını Önlemek İçin Çözüm Önerileri

Tırnak Kırılmasını Önlemek İçin Çözüm Önerileri Tırnaklar ile ilgili gözlerin gördüğünün dışında daha pek çok bilinmesi gereken husus vardır. Şimdi...

Kapat