13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Öz güven sorunu yaşayan kadınlara destek

Öz güven sorunu yaşayan kadınlara destek

Sözde kadın erkek eşitliğini savunan bir toplumda yaşamamıza rağmen, günümüzde birçok kadın kendini geri plana atılmış hisseder.
Güçlü kadınların yanında, kendini çaresiz hisseden kadınların sayısı da küçümsenmeyecek kadar çoktur.
Gerek eş baskısı, gerekse aile baskısı gibi dış etkiler sebebiyle kendine olan güvenini kaybetmiş kadınların kısa bir süre içinde kendileri toparlayıp hayatla mücadeleye kaldıkları yerden devam etmeleri gerekmektedir.
Bu makalemizde birkaç önemli noktaya dikkat çekerek, özgüvenimizi geri toplamaya çalışacağız.
Öncelikle önünüzdeki sorun ne olursa olsun. Çözümün sizde saklı olduğuna güvenin. Başkalarından çözüm beklemek yerine, kendi fikirlerinize inanın ve bunları gerçekleştirmek için çekinmeden adım atın. Yanlış yapmaktan korkmayın bu sizin hayatınız!

kadin-ozguven

Eğer bir konuda attığınız adımın sonucu başarı ile noktalanmışsa.Bunu asla gülümseyerek geçiştirmeyin. Kendinizi övün. Bunu hak ederek aldığınızı söyleyin. Bu başarınızı çevrenizle paylaşın ve takdir bekleyin. Övgü almak sizi diğer problem çözümü için cesaretlendirecektir.
Hiçbir zaman plansız hareket etmeyin. Konu ne olursa olsun mutlaka plan yapın. Plan yaparken sızlanmayın. Başkalarının fikirlerini dinleyin ama planlarınızda az yer verin.
Plan yapmaktan çekinmeyin. Her plan uygulanmak zorundadır diye bir kural yok. Bu size yeni bir fikir de verebilir.
Her zaman öncelikle kendinize güvenin ve cesaretinizi kırmamaya özen gösterin. Sorunun boyutu ne olursa olsun mutlaka üstesinden geleceğinizi kendinize sıklıkla tekrarlayın.
Unutmayın başarıya giden yolda diğerlerinden çok kendinizin kendinize inanması önemlidir.
Karamsar cümlelerden ve kelimelerden kaçınmalısınız.
Asla yapamam, bu imkansız, delice bir fikir, bunu tek başıma yapamam, çok yorgunum, bitkinim gibi olumsuz cümle ve kelimeleri hayatınızdan çıkarın.
Bunun yerine ; Bunu da aşabilirim, ben bunu halledeceğim, kendime güveniyorum, bu benim için zor ama imkansız değil gibi cümleler kullanın.
Hayat zordur ve kadınlar ince düşünce yapıları nedeniyle daha fazla zorlanmaktadır.
Düşüncelerinizle kendinizi desteklerseniz üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir şey yok.
Kendinizi sevin ve Güvenin !

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Kadınca, Yaşam
Çalışan kadınlar için evlilik önerisi

Çalışan kadınlar için evlilik önerisi Kadılar yapıları gereği mükemmeliyetçidir. Üstlendikleri sorumluluk ne olursa olsun hep en iyiyi yapmaya odaklanırlar. Çalışan...

Kapat