13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Odalarınızı Aydınlık Göstermenin Püf Noktaları

 Odalarınızı Aydınlık Göstermenin Püf Noktaları

Evinizde çok fazla ışık almayan bir odanız varsa muhtemelen en az kullandığınız odanız orasıdır. Odaların aydınlıkaydınlık-pencere-oda olması, hem daha ferah görünmelerini hem de daha geniş görünmelerini sağlar. Karanlık ya da az ışık alan odada oturmak zorundaysanız kendinizi yeterince canlı ve enerjik hissedemezsiniz. Özellikle yatak odanız fazla güneş almıyorsa sabahları zor uyanma problemi yaşarsınız.

Bir odayı daha ferah ve aydınlık göstermek için akla gelen ilk yöntem duvarları daha açık renge boyamaktır. Açık renk duvarlar hem içeri giren ışığı daha iyi yansıtır, hem de duvarların sizden daha uzak görünmesini sağlayarak ferahlık hissi verir. Duvarları boyatmak için vaktiniz yoksa ya da koyu renk duvar seviyorsanız başka yöntemler deneyerek de daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aynalar bulundukları mekanlara boyut vererek daha büyük görünmelerini sağlar. Aynı zamanda içeri giren ışığı yansıttığı için daha aydınlık hale getirir.

Zemin renginin ya da halıların açık pastel renklerde olması da odayı daha aydınlık gösterir.

Orta sehpalarınız ya da kahve sehpanızda cam tercih ederek odanıza boyut vermeniz mümkün.

Aksesuar olarak gümüş, altın gibi parlak metallerden yararlanmak ferah odalar için çok önemli

Mobilya olarak koyu renk ya da ahşap kaplamadan yana tercih yapmak odayı boğar ve daha karanlık gösterir.

Pencerelerin önünde koltuk, masa gibi mobilyalar kullanmak alanı olduğundan dar göstereceği gibi içeri giren ışık miktarını da azaltır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Dekorasyon
Ev Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Ev Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ? Ev, aile yaşamının kurulabilmesi ve devam edebilmesi için en önemli faktörlerden biridir. Ailenin dış...

Kapat