13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Makyajla Uyumanın Cilde Zararları

Makyajla Uyumanın Cilde Zararları

Maalesef ki bazen tembelliğimizin kurbanı olarak makyaj uyuyoruz. Fakat makyajla yatmanın cilde pek çok zararı bulunuyor. Bir kereliğine bile olsa makyajla uyumak ciddi cilt sorunlarının ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor.

Cildin en güzel ve en büyük işlevlerinden birisi de geceleri kendisini yenilemek. Makyajla uyumanız cildin kendini yenilemesi konusundaki işlevini yetersiz kılıyor ve bunun sonucunda cildin zarar görmesine yol açıyor. Şimdi sizlere bazı makyaj malzemeleri ile uyumanın ciltte ne gibi zararlara sebebiyet verebileceği konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.

Fondötenmakyajla-uyumanın-zararları

Fondöten gün içerisinde hava kirliliği, egzoz dumanı, zararlı kimyasallar vb. pek çok çevresel faktöre maruz kalmakta. Bu gibi faktörlerin bir araya gelmesi cildin kendini yenilemesine engel oluyor. Bunun sonucunda da erken yaşta kırışıklıklar ve akne gibi sorunlar baş gösteriyor.

Makyaj Bazı

Makyaj bazı kullanımı da cilde zarar verebilir. Makyaj bazının cilde zararlı etkilerinden korunmak adına doğru şekilde kullanılması çok önemli. Makyaj bazının gün boyu yüzünüz de kalması sorunlara sebebiyet verecektir. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya gelmemek adına cildin düzenli ve doğru bir şekilde nemlendirilmesi ve temizlenmesi gerekmektedir.

Ruj

Ruj ile uyumak en başta dudakların kurumasına ve çatlaklar oluşmasına yol açıyor. Bu nedenden ötürü yatağınıza yatmadan önce rujunuzu olabildiğince iyi bir şekilde temizleyip bununla beraber dudak nemlendiricisi kullanmanız en doğrusu olacaktır. Aksi takdir de erken yaşta dudaklar da çatlaklar meydana gelebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Sağlık, Yaşam
Kadınlar İçin Çekici Olmanın Yolları

Kadınlar İçin Çekici Olmanın Yolları Çekici bir görünüme sahip olmayı her bayan ister. Bayanlar özellikle bir davete ya da gece...

Kapat