13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Koltuk Altı Kararmasının Nedenleri ve Çözümleri

Koltuk Altı Kararmasının Nedenleri ve Çözümleri

Koltuk altı kararması pek çok faktör sebebiyle ya da birçok faktörün bir araya gelmesiyle meydana gelebilen bir sağlık problemidir. İnsanın yapısı gereği hava ile teması çoğu zaman olmayan koltuk altı bakım ve onarım gerektirmektedir. Zaten hava alması zor bir bölge olan koltuk altı için kıyafet seçiminizi de yanlış bir şekilde seçmeniz durumunda kararma gibi ciddi sorunlarla karşılaşmanız çok olası bir durum.

Sizlere önereceğimiz doğal bakım tarifleri sayesinde koltuk altınızda hem hoş bir görünüm oluşturmayan hem de sağlığınız açısından sıkıntılara yol açabilecek olan kararmalardan kurtulabilirsiniz. Ama öncelikle koltuk kararmasının nedenlerine bir göz atalım. Bu maddeleri iyi bir şekilde inceleyip hayatınızı öne göre şekillendirebilirsiniz bu soruna karşı bir koruma kalkanı oluşturabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararmasının Nedenlerikoltuk-alti-karamasi

  • Koltuk altında meydana gelen vücut kıllarını temizlemek adına jilet kullanırsanız bu hem cildinizin tahriş olmasına hem de kararmaya yol açacaktır.
  • Koltuk altınızı sık bir şekilde sıcak ağda yoluyla temizlediğiniz takdir de koltuk altı bölgesinde ki ince tabakanın yanmasına ve bunun neticesinde kararmaya sebebiyet vermiş olursunuz.
  • Sık sık kullanmakta olduğunuz deodorant ürünleri de cildin ferahlamasını önler ve bunun sonucunda kararmalar meydana gelir.
  • Koltuk altı bölgenizi olabildiğince temiz tutmaya çalışın aksi takdir de o bölgede meydana gelebilecek terlemeler kararmalara neden olmaktadır.
  • Eğer imkanınız var ise hava geçirmeyen kıyafetlerden mümkün olduğu kadar uzak durun. Bu kıyafetler ile gün içerisinde uzun süre vakit geçirmeniz kararmaya yol açabilir.

○ Koltuk altı kararmasından kurtulmak adına kür, maske, peeling, salatalık kürü tariflerini kullanabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken husus bu belirtilenleri düzenli bir şekilde uygulamanız. Aksi takdir de istenilen sonuçları elde edemeyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Cilt Bakımı, Güzellik
2016 – 2017 Sonbahar – Kış Gözlük Modası

2016 - 2017 Sonbahar - Kış Gözlük Modası İlerleyen zamanlarda havaların soğuyacak olması gözlük kullanımının bırakılacağı manasına gelmiyor. Ünlü modacı...

Kapat