13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Kızlarla İlk Buluşma da Altın Kurallar

İlk BuluşmaKızlarla İlk Buluşma da Altın Kurallar

Erkekler için kızlarla ilk buluşma stresli ve heyecan dolu anlar yaşamanıza neden olabilmektedir. Randevu aldığınız bayanla ilk kez konuşacak olmanız, onun sizi ve tavırlarınızı beğenip beğenmeyeceğini düşünmeniz bile sizi heyecanlandırmaya yetiyor olmalı. Bu tatlı heyecanı yenmenin yanı sıra kızlarla ilk buluşma sırasında neler yapılmalı ve nelere dikkat edilmeli gibi konuları ele alarak bayanlar karşısında daha sağlam bir duruş sergilemeniz için size yararlı olabilecek altın kuralları açıklayacağız.


İyi Bir Kıyafet Seçimi Yapın

Öncelikle buluşmaya en güzel şekilde hazırlanmanız gerekiyor. İyi bir kıyafet seçimi bulaşacağınız bayanda ilk intibayı yaratacak olan kriterdir. Yemek yiyeceğiniz restaurant, buluşacağınız çay bahçesi ya da cafeye göre seçim yapabilirsiniz. Yine akşam saatlerinde daha klasik giyinebilirken gündüz daha spor takılabilirsiniz. Sonuç olarak abartıya kaçmadan kendinize ve ortama yakışan kıyafetlerinizi günler öncesinden seçseniz iyi olur.

Konuşurken Heyecanınızı Belli Etmeyin

Kızlar henüz ilk buluşmada çok fazla samimiyeti sevmez ve tehlike olarak görür. Yine de bu her bayana göre farklılık gösterebilirse de siz başlangıç olarak aşırı samimiyet aramayın. Konuşmalarınız çok samimi olmaması gerektiği gibi çok mesafelide olmamalıdır. Konuşurken heyecanınızı belli etmeyin. Kendinizden emin tavırlarla ve karşınızdakini dinlerken de gözlerine odaklanarak dikkatli ve onu önemsediğinizi gösterecek şekilde dinleyin. Heyecanlı olduğunuzu belli etmeniz onu da heyecanlandıracak ve kendini rahat hissedemeyecektir. Ayrıca sizinle ilgili izlenimi de yeteri kadar cesaretli olmadığını düşünmesine neden olabilir.

Etkilemek İsterken Hata Yapabilirsiniz

Esprili erkekleri seven bayan sayısı oldukça fazladır. Hatta espri sevmeyen bayan neredeyse yoktur. Fakat bu ilk buluşmada abartıya kaçarsa kendinizi küçük düşürebilirsiniz. Onu etkilemek isterken yanlış söylemlerde bulunarak ya da fazla samimi konuşmalar sergileyerek hata yapabilirsiniz.

Seçimi Siz Yapın

Kızlarla ilk buluşmada ipler sizin elinizde olmalıdır. Bayanlar erkeklerle yeterince samimi olmadığı sürece kararları kendi vermek istemez. Buluşacağınız nokta, yemekten sonra eğlenmek için gideceğiniz yer, sinemada seçeceğiniz film ya da benzeri birlikte almanız gereken kararları ilk buluşmalarda mümkün olduğunca kendiniz yönetmeye çalışın.

Güler Yüzlü Olmanın Önemi

Sonuç olarak bir iş yemeğinde değilsiniz. Sık sık gülümsemek, ilk kez buluştuğunuz kıza sıcak tavırlar sergilemek önemli olacaktır. Hiçbir şey söyleyemediğiniz dakikalarda ufak gülümsemeler bile sizi kurtaracak ve ortamda sıcak hava estirmeye yetecektir. Güler yüzlü olmak kız karşısında size mutlaka artı sağlayacaktır.

Bedeninizle de Hakim Olun

Oturma şeklinizden tutunda, yemek yerken ellerinizi ve kollarınızı kullanma şekliniz sizi yansıtan tavırlardır. Beden dilinizi konuşurken de olumlu kullanmanız gerekecektir. Bunun için dik durmak zaman zaman ellerinizle anlattığınız konuyu tarif etmeniz ve konuşma esnasında kendinizden emin görüneceğiniz bir duruş pozisyonunu seçmeniz önemlidir.

Kaba ve Beceriksiz Tavırlardan Kaçının

İlk buluşmalarda yapılan en büyük hatalardan biri kaba tavırlardır. Her bayan ilk buluşmada elinizi tutmasını istemez. Eğer siz kaba şekilde bunu gerçekleştirirseniz kızın saniyeler içinde sizden tamamen soğumasına neden olabilirsiniz. Kızlar genellikle bu davranışın kabaca gerçekleştirilmesinden hoşnut olmaz ve hakaret görürler. Zaten zamanı geldiğinde elini tutmasını istediğini hissedeceksiniz.

Kızlarla ilk buluşmada onun korumacı erkekleri mi, entel erkekleri mi yoksa çekingen erkekleri mi sevdiğini bilemezsiniz. Bu durumda yapmanız gereken ortayı bulacağınız bir tavır olmalıdır. Öyle bir konuşmalısınız ki yeri geldiğinde “kadınımı kimseyle paylaşmam” diyerek sert ve korumacı görünün, yeri geldiğinde “bir evin reisi duruma göre bayanlardır” diyerek kendinizi tam belli etmeyin. İlerleyen buluşmalarınızda nasıl erkeklerden hoşlandığını anladığınızda farklı konuşmalar yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Erkek, Yaşam
Öfke kontrolü

Öfke kontrolü Öfkeli bir yapıya sahip olmamız sosyal ilşkilerimize olumsuz yansır. Yoğun stres ve kişilerin sürekli haksızlığa uyguladıkları düşüncesi de...

Kapat