13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Karbonatlı Su İçmek

Karbonatlı Su İçmek

Karbonatlı su bir kimyasal gibi görüldüğünden birçok kişiye tehlikeli gibi görünse de aslında karbonatlı su içmenin birçok faydası vardır.
Bunların en başında zayıflama gelir. Kilolarından şikayetçi olan bayanlar gönül rahatlığı ile dozunda karbonatlı su tüketebilir. Metabolizmayı hızlandırması etkisi sayesinde zayıflama karbonatlı su ile sağlıklı olarak gerçekleşir.
Karbonatlı su ayrıca vücudun alkali seviyesini de düzenler. Hazımsızlık gibi problemleri olanlara da fayda sağlar.
Karbonatlı su karışımı içmek, maden suyu içmekle aynı etkiye sahiptir. Bu kürü hazırlamak oldukça basit ve pratiktir.
karbonatli_su

Bir litre suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar karbonat atıp karıştırırsınız. İşte alkali sağlıklı suyunuz hazır.
Günde 2,5 litre kadar tüketebilirsiniz.
Ayrıca çok fazla et yiyen kişilerinde vücutlarında artan asit seviyesini düzenlemek için mutlaka karbonat ile hazırlanmış alkali su içmesi gerekir.
Özellikle aç karna karbonatlı su içmek mide gaz seviyesini ve vücuttaki asit oranını daha hızla düşürecektir. Yemekler önce de mutlaka 1 bardak karbonatlı su içmelisiniz. Bu şekilde duyacağınız tokluk hissi sebebiyle daha az yemek yiyeceksiniz.
Alkali su ödem sorunlarına da çare olur. Birçok bayan aslında kilolu değildir. Vücudu ödem topladığından şişkinlik olur ve buda kilolu görünmelerine sebebiyet verir.Düzenli olarak uygulanan alkali su kürü ile vücutta biriken ödemler hızlı ve sağlıklı bir şekilde vücuttan atılır.
Her şey gibi karbonatlı suyun da fazlası zararlı olabilir. Mutlaka ölçüleri doğru şekilde uygulayın. Daha fazla faydasını görmek için yoğun karbonatlı su tüketmeyin. Bu mide rahatsızlıklarına sebebiyet verebilir.
Ayrıca karbonat dozu uygun ayarlanmış olsa da alkali suyu çok fazla da tüketmek sakıncalı olabilir. Vücudun günlük ihtiyacı dışında su tüketmeniz karnınızda şişliğe, en önemlisi de böbreklerinizde  rahatsızlıklara neden olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Sağlık, Yaşam
Zırnık Hamam Otu

Zırnık Hamam Otu İstenmeyen tüy sorunu birçok kadının ortak sorunudur. Her kadın mutlaka tüysüz bir vücuda sahip olmak ister ve...

Kapat