21.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

İskandinav Stili Ev Döşeme

İskandinav Stili Ev Döşeme

İskandinav tarzı ev dekorasyonu yapmak son zamanların en trend stillerinden biri. Bu tarz evlerin dekorasyonunda daha minimalist bir çizgi izlemek gerekiyor. Renk ve desen olarak sade ya da çizgili desenler, beyaz ya da pastel renkler kullanılıyor. Bu şekilde yapılan dekorasyon, evi daha sakin, huzurlu ve ferah bir hale getiriyor. Duvarlarda açık ya da pastel renkli duvar kağıtları, İskandinav tarzı evler için en önemli ayrıntılardan biri.

Evinizi İskandinav stiline dönüştürmek istiyorsanız, öncelikle ev eşyalarınızın hepsini gözden geçirin. Fazla ve gereksiz aksesuarlarla mobilyaları evinizden uzaklaştırın. Halı ya da kilimlerinizin tüm döşemenizi kaplamaması gerekiyor. Kahve masanızın altına küçük bir halı ya da kilim atıp diğer alanları boş bırakabilirsiniz.

Koltuklar için genel olarak beyaz renk tercih ediliyor. Küçük çocuklarınız varsa ve temizlik sorunu yaşayacağınızı düşünüyorsanız açık renk koltuklarınızın üzerine çizgili koltuk örtüleri kullanabilirsiniz. Koltuklar için yapabileceğiniz bir diğer değişiklik de yoğun minder kullanmak. Oturmayı kısıtlamayacak kadar sayıda koltuk yastığı kullanabilirsiniz. Koltuklarınız açık renkse parlak ve canlı renkte yastıklar tercih edebilirsiniz.

İskandinav tarzını yakalamak için önemli olan bir diğer konu da perdeler. Perdelerinizin kalın kumaşlardan yapılmış ve yere kadar uzanıyor şekilde olmaması gerekir. Hatta mümkünse ipli ve sadece pencereyi kapatan modelleri tercih edin. Renk olarak yine sade, hatta mümkünse beyaz olmasına dikkat edin.

Resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Dekorasyon
Mutfağınızın Havasını Değiştirmek İçin Ekonomik Çözümler

Mutfağınızın Havasını Değiştirmek İçin Ekonomik Çözümler Mutfağınızdan sıkıldıysanız ve bütçenizi zorlamadan değişiklik yapmak istiyorsanız birkaç ayrıntıyı değiştirerek bunu başarabilirsiniz. 1....

Kapat