13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Hamilelikte Anne ve Bebek Sağlığı

Hamilelikte Anne ve Bebek Sağlığı

Anne adayı hamile olduğunu anladıktan sonra birçok yazılı kaynaktan, tecrübeli kişilerden, ailesinden çeşitli tavsiyeler alır. Bu bilgiler kıyafet tavsiyeleri, yapılan işi hafifletme, bebek sağlığını koruyan tavsiyelerdir. Anne bu tavsiyeleri hamilelik sonrasında bolca kullanacaktır. Şimdi konumuzda daha da ayrıntıya girelim.Hamile kalmak önemlidir. Ancak hamilelikte düzgün beslenmek de unutulmamalıdır. Bebeğinizin  büyümesini, herhangi bir hastalığı olmasını istemiyorsak beslenmeye dikkat etmek gerekir. Bebek annenin beslenmesine göre sağlığını alır. Çünkü anne sütü bebeğin tek besin kaynağıdır.

 

Hamilelik döneminde anne adayları duygusal bir karışıklık içindedir. Mutluluğu ve üzüntüyü aynı anda yaşayabilir. Bu son derece normaldir. Anne adayı bir yandan heyecanlıdır ama bu heyecan birçok psikolojik sebep nedeniyle korkuya da dönüşmektedir. Bu korkular bebek doğduktan sonra her şeyin korkulduğu kadar olmadığını ve kolay olduğu anlaşıldığında bir miktar azalacak, zamanla kaybolacaktır. Anne adayı çok telaşlı ve korkulu ise bebek de anne karnında bundan etkilenecektir.

Bu gebelik döneminde kendinize oldukça iyi bakmalı, her yaptığınıza dikkat etmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Anne - Bebek, Hamilelik
Doğum Sırasında Nelere İhtiyacınız var ?

Doğum Sırasında Nelere İhtiyacınız var ?. Yeni doğmuş bir bebek için ve doğum sırasında nelere ihtiyacınız olacaktır ? Bunları bilmeniz...

Kapat