13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Gerçek ” AŞK “, sevgi ve korku

Gerçek ” AŞK “, sevgi ve korku

Sevgi ve korku: bu duygular her insanda gerçekten vardır.

Diğer tüm duygular, bu iki temel duygulardan kaynaklanıyor. Aşk koşulsuz kabuldür ve kendi yararımız için olmazsa olmaz bir sevgi göstergesidir. Korku ise hep yargılı yani sevginin durağan ve yokluğudur.

Çiftler, aileler, arkadaşlar toplumun bütün üyeleri … hepsi birbirleriyle olan ilişkilerinde, hem korku hem de sevgiyi ifade ederler.

Aşk koşullu ya da koşulsuz iki arada gelir. Ya özgürce ve açıkça yani bir şeyler talep ederek, koşullu seveceksin.Yada  iç huzuru ve mutluluğu yakalamak için her şeyinle samimiyetinle içten seveceksin.

Aşkı seçmek için, kalbinizden gelen duygular ile davranın  akıl ve ego ile değil. Kalp vücuttaki en güçlü kaslardan  biridir; kalbin elektromanyetik alanı altmış kat daha  beyine göre daha uzundur. Yani kalpten sevmek akıldan sevmekten altmış kat daha fazladır. Unutmayın mutluluk yürekte başlar akılda son bulur.

Kalp olmaz ise akıl ne işe yarar.Düşünsenize kalp durursa beyin de durur öyle değil mi. Ama beyin dursa bile kalp atmaya devam eder tik tak tik tak

Beden ve zihin her zaman uyum ve işbirliği içinde olmalıdır. Korkunun ecele faydası yoktur , seviyorsanız gidin söyleyin. En azından beyninizi söylemedim diye yiyeceğinize söyleyerek hem korkunuzu yenin hemde kalbinizi rahatlatın.


Araştırmalara göre  başkalarına karşı “aşk” yani sevgi duyduğunuzda beyin dalga şekilleri olumlu yönde etkilendiğini gözükmektedir. Başka bir deyişle … aşk  fiziksel sağlığınızı ve zihinsel refahı artırır
.
 

ask-sevda-sevgi

Daha uzun bir ” Aşk ” için :

  1. Koşulsuz sevin , böyle bir sevgi daha barışçıl bir dünya yaratılmasında yardımcı olur.

Çeşitli araştırmalarda koşulsuz sevgi  insanların birbirine olan barışçıl gücünü göstermektedir. .Buda birey ve çiftlerin daha uzun yaşamasında fayda sağlar. Düşünsenize biri sizi koşullu bir şartlan seviyor (örneğin; paranız , malınız,mirasınız v.b. ) şeyler gibi bu size pozitif enerji yerine kuşkulu sürekli bir şüpheci tavır verir.

  1. Aşk kaLpten gelen bir duygudur , kalbinizi ona açın.

Eğer gerçekten koşulsuz doğru şefkatli bir biçimde seviyorsanız bunu ona hissettirin. Seviyorsunuz ama kişinin bundan haberi bile yok. Böyle bir sevgi ancak sizi üzer. Karşı tarafın bundan haberi vardır belki ama sizden bir  ışık ilk hareketi bekliyor olabilir.

  1. Aşkın doğal iç güdüsünü onunla yaşayın.

Sevmek ve sevilmek temel bir insan arzusudur.Bundan doğal daha ne olabilir ki ? Her insan sevmek ister. Birisi size  “seni seviyorum” dese kalbiniz bir başka atar beyniniz ise olağan dışı çalışır.Ve biranda kendinizi güçlü hissedersiniz. Bu size keyif verir.Sevmekten korkmayın.

  1. Zorluları birlikte aşın.

Her  sevdada bir düşüş süreci yaşanabilir.Mutlaka sabırlı olun. Bunu nedeni kıskançlık , ilgisizlik , kaale almamak gibi vb. nedenler olabilir.Bu gibi durumlarda mutlu olacağınız ortak bir şeyler yapın. Hem birlikte eğlenebilir hemde bir birinize olan sevginiz yinelenebilir.

 

  1. Aşk gerçek mutluluğa giden tek seçenektir.el-anne-baba-cocuk-bebek

Aşkı seçmek , kendimize ve hayata “Evet” demek , olduğunu biliyorsunuz değilmi. Aşkınızın  içine bir iki parça bir şeyler eklerseniz bu parçalar sizi birbirine bağlar.Bu parçaların minik eller olduğunu düşünün.Aşk bir bebeğin anne , baba demesi gibi sizi mutlu eder.Sizin parçanız olan bir bebek ailenize huzuru ve mutluluğu getirir aşkınızı güçlendirir.. Evet, aşk ve sevgi bu dünyada gerçekten var.

 Her zaman  aşk ile kalın.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Aşk, Kadınca
Her Tarza Uyum Sağlayan Kıyafetler

Her Tarza Uyum Sağlayan Kıyafetler Bazı kıyafetler yapısı ve modeli sayesinde pek çok şey ile kombinlenebilir ve pek çok duruma...

Kapat