13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Gebelikte Spor Yapmanın Faydaları

Gebelikte Spor Yapmanın Faydaları

Gebelik süresince yapacağınız egzersizlerin sağlığınız açısından pek çok faydası bulunmaktadır. Yazımıza geçmeden önce belirmek isteriz ki yapacağınız egzersiz hareketlerini öncelikle doktorunuza başvurup onay aldıktan sonra yapanız. Eğer herhangi bir sıkıntı yok ise bu hareketler sağlığınıza olumlu yönde katkı yapacaktır.

Gebelikte Spor Yapmanın Sağlığa FaydalarıGebelikte Spor Yapmanın Faydaları

Enerji Verir

Gebelik süresince yapacağınız egzersiz hareketler hem kasların hem de kalbin daha düzenli bir şekilde çalışmasına fayda sağlar. Eğer düzenli ve doğru bir şekilde egzersizleri uygularsanız çok daha dinç ve canlı bir hale bürüneceksiniz. Spor sayesinde daha bilinçli bir şekilde oksijen alacağınız için bebeğinizin de bundan olumlu bir şekilde etkilenmesine yol açmış olacaksınız.

Kilo Alımını Düzenler

Tabiki de gebelik süresince kilo vermeniz mümkün bir durum değil. Fakat yapacağınız egzersizler ile kilo alımınızı düzenleyebilir ve sağlıklı bir gebelik geçirebilirsiniz. Uzmanlar spor yaparken aşırıya kaçılmaması gerektiğinde uyarıyor. Bu yüzden düzenli ve dengeli bir şekilde spor yapmanızda fayda var.

Ağrıları Hafifletir

Gebelikte sıkça karşılaşılan durumlardan biri de özellikle kol ve bacaklarda meydana gelen ağrılar. Bu ağrıları en aza indirgemek adına bilinçli bir şekilde spor yapmanızı önermekteyiz.

Doğumu Kolaylaştırır

Gebelik boyunca yapacağınız kısa yürüyüşler ve egzersizler vücudun daha estetik bir hal almasına sebebiyet vermektedir. Bu sayede doğum esnasında meydana gelecek ağrıların azalmasına ve doğumun daha rahat bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Anne - Bebek, Sağlık
Keten tohumu nedir ? Faydaları

Keten tohumu nedir ? Faydaları                     Keten tohumu fotoğrafta da gördüğünüz...

Kapat