13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolları

Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolları

Vücudumuzda ki fazlalıkların sebepleri gerektiği kadar egzersiz yapmamak, dengeli ve sağlıklı beslenmemedir. Ancak vücudumuza ki fazlalıkların gerçek sebebi yağlardır. Yağlar vücudumuzda sindirimi zor olan besin maddelerinden biridir ancak vücuda sürekli yağ alımında sindirim sitemimiz bu kadar fazla yağı sindiremeyecek ve vücutta depo edilecektir. Önümüzde ki yaz mevsimine sağlıklı, fit ve rahat bir vücutla girmek istiyorsanız bu yazımızda size böyle bir vücuda sahip olmanın yollarından bahsedeceğiz. Doğum sonrası içinde kilo vermek istiyorsanız yazımı okuyabilirsiniz.

diyet-kadin3İnsan vücudunun 4/3’ü sudur yani su olmaz ise insan da olmaz. Ayrıca bol su içmek insan metabolizmasının hızlanmasında ve düzenlenmesinde önemli rol oynar. Günde içilmesi gereken su miktarı en az 2 litre olarak belirlenmiştir. İçilen 2 litre su metabolizma hızını arttırdığı için enerji oluşumunu arttırırken vücuttaki yağ sindirimini hızlandırır ve fazla yağlardan kurtulmanızı sağlar. Eğer aç karna içilen su vücuttaki toksik maddelerin atılmasını sağlar. Karaciğer, böbrek ve bağırsaklardaki yabancı maddeler içilen su yardımı ile atılır.

Öğün sayınızı arttırarak az yemek yiyebilir ve doyabilirsiniz. Öğün sayısını arttırmak metabolizma hızını arttıracaktır ve bu sayede kan şekerinde oluşacak olan dengesizlikler önlenir ve zayıflamaya yardımcı olur.

Aminoasit takviyesi yaparsanız protein ve karbonhidratta almış olursunuz. Proteinler ise kas yapısında yer alır. Proteinler, kas yapısında düzenlemelere yardımcı olur. Karbonhidrat ve yağ bakımından zayıf olan besinler ile yapılan diyetlerde vücut proteini enerji maddesi olarak kullanır. Bu diyet zamanında protein almanız kas kaybetmenizi engeller.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Sağlık, Yaşam
Cilt Bakımı Maskeleri

 Cilt Bakım Maskeleri   Cildimiz koruma kalkanı görevini görür. Vücudumuza zararlı her türlü etkiden ilk önce cildimiz etkilenir. Ayrıca cildimizin birçok...

Kapat