13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Ev Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Ev Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Ev, aile yaşamının kurulabilmesi ve devam edebilmesi için en önemli faktörlerden biridir. Ailenin dış faktörlerden korunabileceği, aidiyet duygusu oluşturan ve aile fertleri arasındaki birleşme, dayanışma ve paylaşımı sağlaması bakımından ev seçiminin dikkatli yapılması faydalı olmaktadır.

İster kiralanmak için ister satın almak için olsun ev tercihinde özenli olmak, aile fertlerinin ihtiyaçlarının karşılanması ve mutluluğun devamı için gerekli olmaktadır. Ev tercihi kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte aile üyelerinin yaşları, cinsiyetleri, özel ilgi alanları, iş yerlerine yakınlık, eğitim ve bütçe konularına göre değişiklik göstermekte ve ev tercihi de buna göre zorlaşmaktadır. Herkesin daha rahat yaşamasını sağlayacak bir ev için daha genel özelliklere bakılmasında da fayda bulunmaktadır. Evin aile yapısına uygun olması, kötü çevre ve hava koşullarına uzak bir bölgede bulunması, ulaşım kolaylığının bulunması, tercihe göre iş yerlerine, okullara ve alışveriş merkezlerine yakın olması, evin temiz bir binasının olması, çocuklar için uygun oyun alanı ve yetişkinler için bahçesinin bulunması, elektrik, su gibi tesisatlarının tam ve bakımlı olması, depreme dayanıklılığının bulunması, evin uygun oda sayısının ve uygun genişliğinin olması gibi özelliklerin isteğe göre ev tercihinde göz önünde bulundurulması aile fertlerinin rahatı için gerekli olmaktadır.

Ailenin paylaşımı, bir arada bulunmasını ve birlikte hayatı devam ettirmeyi sağlayan araçlardan biri olan ev seçiminde mümkün olduğu kadar ihtiyaçları belirleyerek ona göre tercih yapmak, bu ortak alanda yaşama kolaylığı ve mutluluğunu sağlayacaktır.

ev-alirken-nelere-dikkat-edilmeli

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Dekorasyon
Evinizde Hobi Köşesi Oluşturun

Evinizde Hobi Köşesi Oluşturun Günlük hayatın yoğunluğundan ve iş stresinin bunaltıcı etkisinden azda olsun kurtulmak için çeşitli aktiviteler yapabilmek gayet...

Kapat