13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Doğum çantası nasıl hazırlanır

Doğum çantası nasıl hazırlanır

İşte o güzel gün geldi ve çattı.Birkaç saat sonra miniğimizi kucağımıza almak için evden çıkmak üzereyiz. Fakat bu panik halinde neye ihtiyacımız olduğunuz nasıl düşünebiliriz!!!
Doğum çantamızı doğumdan haftalar önce hazırlamış olmalıyız. Her şeyin detayını düşünen kadınların bu önemli detayı bir başkasına emanet edebileceği aklımızın ucundan bile geçmemektedir.
İşte bu makalemizde sizi yarı yolda bırakmayacak şekilde doğum çantası hazırlama önerilerimiz bulunmaktadır.

Genişçe ve sağlam bir valiz temin ediyoruz. Üzerine bir şeyler dökülmesi ihtimaline karşı mutlaka valizimiz su Doğum Çantasıgeçirmez olmalıdır. Bu minik detay sizin için çok önemli.
Birkaç adet pijama yerleştirmeliyiz. Gecelik rahat olsa da hastane ortamında pijama giymenizi öneriyoruz. Pijamalarımızı seçerken mutlaka önden düğmeli pratik modelleri alınız. Bebek emzirirken bu size kolaylık sağlayacaktır
Vücut ısınız sürekli değişeceğinden birkaç adet şal ve sabahlık mutlaka koyun. Sabahlıkların terletmeyen türden olmasına özen gösterin. Size ağırlık yapacak malzeme kullanılmış sabahlıkları da tercih etmemelisiniz.
en az 5 adet çorap, bolca iç çamaşırı almalısınız. Özellikle iç çamaşırlarınızı çok fazla sayıda tutun. Doğum sonrası kanama ve idrar kaçırma gibi sorunlarınız olabilir.
Kişisel bakım ürünlerinizi almayın sakın unutmayın !
diş fırçanız, diş macununuz, yoğun bir kokuya sahip olmayan sabununuz, el havlularınız, tarağınız,
parfümlü kolonyanız mutlaka valiniziniz de olmalı. Alkolsüz ıslak mendillerinizi almayı unutmayın.
Tarak, bolca doğum sonrası ped, emzirme südyenleriniz ve kirli çamaşırlar için poşet.
meme uçlarınızda oluşan çatlaklar için çatlak kremi ve göbek çevrenizde oluşabilecek kaşıntılar için de yumuşatıcı bir losyon mutlaka almalısınız.
Bunlar işin ciddi boyutları idi. Şimdi de daha sonrasından aklınıza gelip de almadığınıza üzülebileceğiniz eğlenceli detaylara geçelim.
Ses kayıt için bir alet, videolar ve şarj aletlerini kesinlikle unutmamalısınız.
Bu muhteşem günü ölümsüzleştirmeyi kim istemez ki ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Anne - Bebek
Bebeğinizi 5 adımda püreye alıştırın

Bebeğinizi 5 adımda püreye alıştırın Bebeğinizin sütten sonra püreye alışması zor olabilir. İlk aşamada neredeyse sıvı süt gibi bebeğinizin aşina...

Kapat