06.12.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Daha genç nasıl görünürüm ?

Daha genç nasıl görünürüm ?

Geçen yıllar, yıpranan bedenler sarkan ciltler tüm bayanların psikolojik durumlarını bozmaktadır. Özellikle doğumdan sonra meydana gelen ciltteki bozukluklar zor duruma sokmaktadır. Cilde yapılan bakımlar cilt sarkmalarının önüne geçmenize yardımcı olur.  Yapacağınız çeşitli makyaj hileleri, besin düzenlemeleri ve fiziksel hareketlilik daha genç görünmenize yardımcı olur.

SU İÇMEK GENÇLEŞTİRİR

Gerçekten öyledir  uzmanların tavsiye ettiği ölçütler boyutunda su içmek sizin cildinizin daha nemli ve dinç durmasına yardımcı olur. Vücudumuzun %75’lik kısmını suların-sıvıların oluşturduğunu düşünürsek aslında suyun ne kadar önemli olduğunun farkına varacağız.

BALIK VE SEBZE CİLDİ PARLATIR

Pullu yapıları sayesinde cildin yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle bölgesel yaralardan sonra balık ve sebze tüketimi yaraların iyileşmesine, cildin parlamasına yardımcı olur. Bu da olduğunuzdan daha genç görünmenize yardımcı olur.

MAKYAJI YETERİNCE YAPIN

Özellikle 30-35’li yaşlardan sonra bayanlar abartı makyajlarla daha genç gözükürüm gibi bir düşünceye kapılıyor. Aslında bunun tam tersi yapılan makyajı azaltmak cildin yapısını ortaya çıkartır ve detayların gözükmesinin önüne geçer.

EGZERSİZ VE FİZİKSEL HAREKET DİNÇ KALMANIZI SAĞLAR

Vücut belirli dönemlerde harekete geçmeye ihtiyacı vardır. Fiziksel egzersizler vücut içerisindeki kan sirkülasyonunu artırır. Buda vücutta yaşlanmanın ve çökmenin önüne geçmektedir.

ZEYTİNYAĞI VAZGEÇİLMEZİNİZ OLSUN

Her derdin devası olarak görülebilir. Özellikle hamile bayanların bebeklerin zeka gelişimi açısından etkisi büyüktür. Zeytinyağı ile yağı ile yapılan masaj damar yapılarını harekete geçirir. Yemeklerde de zeytinyağı kullanımına önem vermeliyiz. Doymuş yağ oranı az olduğu için sindirilmesi kolaydır ve vücutta fazla tutulmaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Kadınca, Yararlı Bilgiler
Sivilceleri azaltmak için ne yapılabilir?

Sivilceleri azaltmak için ne yapılabilir? Genç kızların ergenlik döneminden itibaren en büyük sorunlarından biride sivilce ve akne oluşumudur. Estetik açıdan...

Kapat