13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Çizilen altınların tamiri nasıl yapılır?

Çizilen altınların tamiri nasıl yapılır?

Altınlar bayanların üzerinde durduğu en önemli ziynet eşyaları arasında yer almaktadır. Fakat bayanların kullandığı altınlar belli bir süre sonra deforme oluyor. Bu deformelerin önüne geçmek veya deformeleri temizleme işlemini nasıl yaparız? Sorularının cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız.


Altınlar neden deforme olur?

Kullanılan altınların çizilme veya deforme olmalarının temel sebebi kullanılan altınların bir birine veya farklı bir metalle temasa geçmesiyle ortaya çıkıyor. Bu sorun altınlardan daha çok alyanslarda meydana geliyor.

Çizilen altın veya alyansı evde nasıl temizlerim?

Kilit sorumuz bu aslında evde yapılabilecek herhangi bir işlem yoktur. Çoğu sitede bazı yöntemler verilmişdir. Ama tecrübemle yazıyorum,  kesinlikle  evde yaptığımız işlemlere takılarımıza daha çok zarar verebiliriz. Bu işlemi uzman bir kuyumcuya götürerek temizleme işlemini yapabiliriz. Kuyumcuların yaptığı cila işlemleri ile altınlarımız eski görüntülerine ulaşacaktır. Cila işlemini mutlaka güvendiğiniz kuyumcunuza yaptırınız.  Ziynet eşyalarınızı bu tarz sık sık cilalama işlemi yapılmaması konusunda da uyarıyorum. Bunun sebebi ise her yapılan işlemde bir miktar parça gidiyor ve altınların değerleri azalıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Yararlı Bilgiler
Büyük beden kadınlar hangi elbiseleri giymemeli ?

Büyük beden kadınlar hangi elbiseleri giymemeli ? Büyük beden bayanlar için kıyafet seçimi her zaman sorun olmuştur. Bu yazımda bayanlarımız...

Kapat