05.12.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir ?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir ?

Boyun kısmının çok hassas bir içeriği bulunduğu için bu kısımda oluşabilecek kırışıklıkları önlemek adına doğru bir şekilde cilt bakımı yapılmalıdır.

Bunlardan bazıları evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz doğal cilt bakım maskeleridir. Bu maskeler sayesinde yaşlanmayı ve buna bağlı olarak gelişen kırışıklıkları engelleyebilirsiniz.

Doğal cilt bakım maskelerinden başka doktorlar tarafından gerçekleştirilen cerrahi yollar ile de bu kırışıklıkları olabildiğince erteleyebilirsiniz. Özellikle ünlü isimler tarafından gerçekleştirilen bu cerrahi yöntemler hayranı olduğumuz pek çok ünlünün sırlarından biridir. Hatta somut bir örnek vermek gerekirse Ajda Pekkan ismini kullanabiliriz. Fakat yine de bizim tavsiyemiz her zaman doğal yöntemlerden yana olmanız. Doğal yöntemler ile de bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Kirlilik, duman, sigara gibi unsurlar boyun kırışıklıklarının nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle çağımızın en büyük sorunlardan biri olan hava kirliliği ve bu sonucunda oluşan zararlı ortam boyun kırışıklıklarının yanı sıra genel sağlığa karşı da zarar oluşturmaktadır. Bu gibi durumlara karşı özellikle sigara tüketiminin olduğu yerlerden uzak durmaya gayret göstermenizde fayda var.

Sağlıklı Yaşam İle Boyun Kırışıklıklarını Engelleyin

  • Bazı zararlı ışınlardan korunmak adına güneş ışığına karşı kendinizi korumaya özen gösterin. Tabiki de güneş ışığından tamamen kaçın demiyoruz. Sadece yeteri kadar ve doğru bir şekilde güneşe maruz kalmanızı önermekteyiz.
  • Sigara ve diğer bazı zararlı dumanlara karşı korunun.
  • Başınızı dik tutmaya özen gösterin
  • Gün içerisinde en az 8 bardak su içmeye gayret edin.
  • Yüz ile boyun arasındaki mesafeyi maksimum düzeyde tutmaya çalışın. Bunun için özellikle uyurken yüksek yastık kullanmaktan kaçının.
  • Etrafınızda satışa sunulan kırışıklık kremleri barındırmış olduğu içerik yüzünden sağlığa pek çok zararı bulunduğundan doktorunuz ile ya da bir dermatolog ile görüşüp önerdiği kremleri kullanmaya özen gösterin.
  • Bunları kırışıklıklar oluşmaya başladığında değil de küçük yaştan itibaren kullanmaya başlarsanız çok daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Belirtmemiz gereken son husus özellikle yapay olarak üretilen krem, maske vb. ürünleri kullanmadan önce bir uzmana ya da doktorunuza başvurup daha sonra bu ürünleri kullanmaya başlayın. Aksi takdirde bu ilaçların yan etkileri çeşitli sıkıntılara yol açabilir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Cilt Bakımı, Sağlık
Botoksun Cilde Faydaları ve Zararları

Botoksun  Cilde Faydaları ve Zararları Botoks normalden daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyen kişiler tarafında tercih edilen ve iğne aracılığı...

Kapat