13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Boğaz Ağrısı

laringitaBoğaz Ağrısı

                     Günlük hayatımızda sürekli bir şeyler yiyoruz, sürekli bir şeyler içiyoruz. Bazı zamanlarda yediğimiz içtiğimiz şeylerin ne kadar sağlıklı ve temiz olduğunu önemsemiyoruz. Tadını beğendiğimiz yiyecekler ne kadar sağlıksız olursa olsun vazgeçemiyoruz. Bu yiyecekler içlerinde vücudumuza zararlı organizmaları barındırır. Bu organizmaların vücudumuza girerken izlediği yolun ilk durağı ise boğazımızdır.

                     Bu organizmalar boğazda iltihaplara yol açar. Genel olarak soğuk algınlığı ve gripte boğaz enfeksiyonu sayılır. Eğer boğazınız enfeksiyon sonucu tahriş olmuşsa şekerden uzak durmalısınız çünkü şeker boğazınızda oluşan tahrişi arttıracaktır. Gerekmedikçe konuşmayın boğazınızı dinlendirin. Duş ve ya banyo sırasında su buharını solumaya çalışın bu boğazınızı yumuşatacaktır. Genellikle sıcak içecekler tüketin bu yöntem boğazınızı yumuşatır ve boğaz ağrınızı dindirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Sağlık
Kas Kasılması

Kramp                    Kaslarımız olmadan yaşamamız imkânsızdır ve kaslarımızın olmadığını düşündüğümüz zaman kendimizi kum dolu bir torba gibi görebiliriz. Kaslar bizi...

Kapat