13.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

Basit Yöntemler İle Cildinizi Güzelleştirin

Basit Yöntemler İle Cildinizi Güzelleştirin

Gün içerisinde yoğun bir tempo içinde olmanız cilt bakımınızı aksatmanıza yol açıyor olabilir. Bu gibi durumlar da sizleri zorlamayacak basit yöntemler ile cilt güzelliğinizi koruyabilirsiniz. Burada en önemli kriter düzenli ve doğru bir şekilde uygulanması. Şimdi sizlere bu basit yöntemlerden birkaçı hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Yüksek Yastıkta YatınCilt Güzelliği makyaj

Eğer boyun rahatsızlığınız bulunmuyor ise yüksek boyda bir yastıkta uyumaya gayret edin. Yastık tercihinizin düz olması ve sabit bir şekilde uyumanız cildinizde bulunan sıvıların gözeneklerde birikmesine yol açıyor. Bunun neticesinde de cildinizde sivilce, siyah nokta gibi sorunlar meydana gelebiliyor.

At Kuyruğu İle Yatın

Saçlarınızın gece boyunca yüzünüze yapışması sivilce gibi istenilmeyen sorunlara sebebiyet verebiliyor. Saç telleri yüzünüzü cildinizi kapatarak hava almasını zorlaştırıyor ve bu da pürüzlerin oluşmasına neden oluyor.

Sürekli Gülümsemeye Çalışın

Gülümseme cildinizin gergin bir hal almasına ve elmacık kemiklerinizin yükselmesine katkı da bulunur. Bunun yanı sıra mutlu bir gün geçirmenize ve etrafınıza da pozitif bir sinerji yaymanıza yardımcı olur. Ayrıca gülümseme ile sadece cilde değil genel sağlığınıza da olumlu yönde etki edebilirsiniz.

Güzellik Uykusuna Yatın

Düzensiz ya da gerektiğinden az uyku cildinizin solmasına sebebiyet verirken stresi de arttırarak genel sağlığa zarar veriyor. Cildinizin canlı bir şekilde kalması için arada sırada güzellik uykusuna yatmayı alışkanlık haline getirmenizde fayda var. Unutmayın ki uyku da çalışma da yeteri kadar ve doğru şekilde yapılmalı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları
Daha fazla Güzellik, Sağlık
20’li Yaş Güzellik Sırları

20'li Yaş Güzellik Sırları Bir bayanın hem en dinamik ve genç hem de en güzel olduğu dönem olarak 20'li yaşları...

Kapat