14.10.2017 - Seninleyiz - Kadın ve Yaşam Portalı

8 Bin TL ile 16 bin TL arasında Alınabilecek Arabalar

8 Bin TL ile 16 bin TL arasında Alınabilecek Arabalar

Araba almak günümüzde çok daha kolay bir hale geldi. Ancak arabayı almaktan çok masraflarına katlanabilir olmak Peugeot-206ve maddi anlamda sürdürebilir olmak daha önemli. Arabanın MTV yani motorlu taşıtlar vergisi, Kaskosu, Sigorta ücreti ve 2 yılda bir gerçekleşen bakım muayenesi, kışlık yazlık lastikler, yağ, su ve filtre değişimi, klima gazı gibi birçok masrafı çıkabiliyor. Bu masrafların arabanın modeline, yaşına, kilometresine, kullanıcının deneyimine göre yılda 5 bin TL den 10 bin Tl ye kadar çıkabiliyor. Sadece Sigorta, MTV ve Kasko ücreti bile ortalama 2 bin 300 TL den başlıyor. Eğer ki yaşınız gençse ve ilk kez sigorta ve kasko yaptırıyorsanız en yüksek ücretleri ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu yüzden araba alacak olan kişinin öncelikle bu masraflara katlanabilir olması gerekmektedir.

Araba alırken herkesin bütçesi farklı olabiliyor. Günümüzde genç yaşlı herkes arabanın hayalini kurmaktadır. Öncelikle en düşük bütçeden başlayarak en yüksek bütçeye kadar sizlere alınabilecek arabaları açıklayacağız.

Lada Vega – Tofaş Şahin

beyaz-renk-sahin8-9 bin TL niz varsa öyle çokta alternetifi olan bir bütçede değilsiniz. Ama bu seviyede ya Tofaş Şahin alacak ve herkes gibi sizde her an çıkabilecek masraflara katlanacaksınız ya da Lada Vega biraz daha modern bir arabayla yaşanabilecek ekstra sorunlara göz yumacaksınız. Yılların yorgunluğunu barındıran kuş serisi arabalar sorun çıkarabilir ancak parçaları ucuz olduğundan sıkıntı yaratmayacaktır. Yine de temiz bir şey bulmaya çalışmalısınız. Lada Vega’lar ise daha estetik bir iç tasarıma sahip olmakla birlikte enjeksiyonlu bir araç olmasının yanı sıra daha sağlam bir arabadır. Yine de Lada Vega’nın kronik sorunları sizi araç kullanmaktan soğutabilir.

Uno – Tipo

9-13 bin TL niz varsa ve aracım az yaksın, parçası ucuz olsun ki kaza yaparsam ya da arıza yaşarsam fazla masraf çıkarmasın diyorsanız alınabilecek arabalar Uno ve Tipo gibi araçlar olabilir.

Diğer Seçenekler

12-15 bin TL bütçeyle Hyundai Accent alarak az yakan, hızlı kaçan ve çok fazla sorun çıkarmayan bir arabaya sahip olabilir. Palio alarak temiz, bakımlı, parçası ucuz ve ufak bir arabaya sahip olabilirsiniz. Bütçenizi birkaç bin TL arttırdığınızda Albea ve Peugeot 206 gibi seçeneklerde alternatif olabilmektedir. Albea her gün taksilerin kullandığı Multijet motorlarıyla adeta mazotu koklayan araçlarıyla sevilerek kullanılıyor. Peugeot 206 ise Fransız üretimi gerçekten şekliyle beğenilen genç arabasıdır. Peugeot 206 alacaklar elbette bazı kronik problemlerle de karşılaşabilmektedir. Ancak az yakan ve parçası çokta pahalı olmayan güzel bir arabaya sahip olmak isteyenler için idealdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Site Yorumları Facebook Yorumları